Hogyan kezeljük tetoválásunkat
Az egyik és legnagyobb vitát kavaró téma a szakmában. Mindig akad valaki, aki jobban tudja.
A gyógyulás folyamata
Tetoválónk végzett a hőn áhított mintánk elkészítésével:
Az első és egyik legfontosabb lépés ez után, hogy egy utófertőtlenítővel lekezeli a kész mintát! Mindenképp alkoholmentes fertőtlenítőről beszélünk (octenisept, bactin..) Én az utóbbit preferálom hisz lidokain tartalma miatt gyorsan enyhíti a fájdalmat és a bőrpírt.
Miután megnyugodott a bőr egy speciálisan erre a célra tervezett nedv szívó pelenkát (dry lock pad) használok, ami magába szívja a fölösleges váladékot. Ezt a pelenkát néhány óra múlva le lehet venni. Alapos kézmosás után a friss tetoválást langyos folyó víz alatt le kell mosni. Tilos használni bárminemű fertőtlenítő szert, antibakteriális szappant. Tehát, a víz elegendő önmagában! Mivel előzőleg lefertőtlenítettük a kezünket és a tetováló is utófertőtlenített így nincs miért fölösleges kemikáliát belekenni a friss sebbe!
Hogy ha ezzel megvagyunk, akkor egy egyszer használatos papírtörlővel (Zewa, Szilvia..), NEM a törölközővel! Szépen, finoman felitatjuk a nedvességet a bőrfelületről, ügyelve arra, hogy az éppen képződő vékony bőrréteget fel ne sértsük. Ezután egy újabb FRISS pelenkát teszünk a mintára a megfelelő oldalával. Nagyon fontos, hogy a száraz bőrfelületre ne kenjünk semmit, hisz az eltömíti a pelenka lyukacsos fólia részét, amin keresztül felszívja a fölös váladékot. Ez 8-10 órán keresztül rajta maradhat.
Abban az esetben, ha még is sikerült bekenni, akkor óvatosan mossuk le a krémet és utána helyezzük fel a pelust.
(Abban az esetben, ha nem kaptunk másikat a tetoválónktól, akkor a vékonyan krémezett bőrfelületre egy frissen tartó fóliának a belső felét használva, fedjük le a tetoválást ügyelve arra, hogy semmilyen idegen anyag (szösz, hajszál főképp ne állati szőr) ne kerülhessen a fólia és a bőr közé. Amennyiben fóliázzuk, akkor nem szabad elfelejteni, hogy azt 3 óránként cserélni kell! (a régi fólia kukába helyezése, újra kézfertőtlenítés! Óvatosan lemosni a felületet, egyszer használatos papírtörlővel szárazra itatni, majd vékonyan bekenni a megfelelő hámosító krémmel, megbizonyosodni, hogy semmilyen idegen anyag nem került a felületre majd a fólia belső felével újra bekötözni a felületet)
Másnap reggel, ébredéskor, első dolgunk az alapos kézmosás és a pelenka eltávolítása legyen. Miután megtisztítottuk a felületet és felitattuk róla a nedvességet használhatunk second skin fóliákat a további gyógyításhoz. (Ezek a suprasorb, dermolize, unistar..) Ha ez mellett döntünk felrakás előtt mindenképp használjunk bactin-t vagy octaniseptet a felület sterilizálásához. Amint megszáradt a felület, fel is helyezhetjük őket. Ügyelve arra, hogy ne keletkezzenek légbuborékok.
Tintára fel ;)
(...) a teljes cikk elolvasható magazinunk honlapján (https://aszepeletrefelmagazin.hu) a hozzá tartozó képgaléria megtekintésével együtt.
Téma szakértő és a cikket írta:
Kovács Csaba Gergely
kcsgergely_tattoo
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.